Додаткова задача. Якби учень купив 11 зошитів, то в нього залишилося 6 5 грн. А на 15 зошитів у нього…
Додаткова задача. Якби учень купив 11 зошитів, то в нього залишилося 6 5 грн. А на 15 зошитів у нього не вистачить 7 грн. Скільки грошей було в учня? Срочно помогите я дам 15 балов
Ответ:
Позначимо вартість зошита через `х`, тоді вартість одного альбому буде `(х + 8.8)`.
За 5 зошитів заплачено `5х` грн, а за 6 альбомів — `6(х + 8.8)` грн. За все разом заплачено 267.30 грн, тому складаємо рівняння:
«`
5х + 6(х + 8.8) = 267.3
«`
Розкриваємо дужки:
«`
5х + 6х + 52.8 = 267.3
«`
Складаємо рівняння:
«`
11х = 214.5
«`
Розв’язуємо рівняння:
«`
х = 19.5
«`
Отже, один зошит коштує 19.5 грн.
Ответ:
19 грн 50 коп
Пошаговое объяснение:
267грн 30коп = 267,3 грн
8грн 80коп = 8,8 грн
Цена 1 тетради = х грн
Цена 1 альбома = у грн
{5х + 6у = 267,3
{у — х = 8,8
{5х + 6у = 267,3
{у = 8,8 + х
1)
5х + 6у = 267,3
5х + 6(8,8 + х) = 267,3
5х + 52,8 + 6х = 267,3
5х + 6х = 267,3 — 52,8
11х = 214,5
х = 214,5 : 11
х = 19,5
2)
у = 8,8 + х
у = 8,8 + 19,5
у = 28,3
Цена 1 тетради = (х) = 19,5грн = 19грн 50коп
Цена 1 альбома = (у) = 28,3грн = 28грн 30коп