№4 Спростити вираз і привести подібні доданки, якщо такі є. а) 4,5а*(-3в) б) -2х*(-0,1у)*5 в) (14-3х)-(5,3+2х)…
№4
Спростити вираз і привести подібні доданки, якщо такі є.
а) 4,5а*(-3в)
б) -2х*(-0,1у)*5
в) (14-3х)-(5,3+2х)
г)-3(2,4-12х)
д)28*(0,5а+4)-2,5*(2а-6)
№5 Задача.(на складання рівняння)
За 2кг печива і 3кг цукерок заплатили 128 грн.Скільки коштує кілограм печива і 1кг цукерок, якщо цукерки дорожче на 11 грн?
Ответ:
Позначимо ціну однієї пачки печива як «х» грн, а ціну однієї пляшки мінеральної води як «у» грн.
За чотири пачки печива заплачено 4 х грн, а за три пляшки мінеральної води заплачено 3 у грн. Зараз вони коштують 18 грн разом, тому можна сформулювати рівняння:
4x + 3y = 18
Також задано умову, що пачка печива дешевша за пляшку мінеральної води на 0.4 грн, тобто:
x = y — 0.4
Тепер підставимо знайдене вираз для «x» з рівняння в рівняння за однаковими змінними і розв’яжемо систему рівнянь:
4(y — 0.4) + 3y = 18
4y — 1.6 + 3y = 18
7y — 1.6 = 18
7y = 19.6
y = 19.6 / 7
y = 2.8
Отже, одна пляшка мінеральної води коштує 2.8 грн.
Тепер знайдемо вартість однієї пачки печива:
x = 2.8 — 0.4
x = 2.4
Отже, одна пачка печива коштує 2.4 грн.
Объяснение: